Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu, "Dekalog", reż. Krzysztof Kieślowski
Powrót

Dekalog, siedem | Pokaz i rozmowa

Zapraszamy do wspólnego oglądania „Dekalogu” – arcydzieła Krzysztofa Kieślowskiego – oraz do dyskusji o poruszanych w nim fundamentalnych problemach moralnych. O siódmym odcinku cyklu porozmawiamy z Dariuszem Jabłońskim, Marcinem Napiórkowskim i Piotrem Pławuszewskim.
Data
CZ   12 / 12 / 2019
Godzina
17:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach Spotkań z „Dekalogiem”.

Program

17:30 Dekalog, siedem, reż. Krzysztof Kieślowski, 1989, 55 minut

Majka (Maja Berełkowska) jest studentką. Jako bardzo młoda dziewczyna zaszła w nieplanowaną ciążę. Między innymi z obawy przed skandalem, z pomocą córce przyszła matka, Ewa (Anna Polony), która po narodzinach wnuczki uznała ją za własne dziecko. Po pewnym czasie w Majce odzywa się instynkt macierzyński. Obwinia matkę o kradzież dziecka. Ewa uważa jednak, że w rzeczywistości wybawiła Majkę z poważnych kłopotów, a w dodatku zapewniła wnuczce spokojne, dostatnie dzieciństwo. Przywiązała się też do dziecka i po prostu nie chce go oddać. W tej sytuacji Majka postanawia wykraść córeczkę i wyjechać z nią za granicę.

18:30 Rozmowa

Spotkanie z Dariuszem Jabłońskim, Marcinem Napiórkowskim i Piotrem Pławuszewskim poprowadzi Mikołaj Jazdon.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również