Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu, "Dekalog", reż. Krzysztof Kieślowski
Powrót

Dekalog, sześć | Pokaz i rozmowa

Zapraszamy do wspólnego oglądania „Dekalogu” – arcydzieła Krzysztofa Kieślowskiego – oraz do dyskusji o poruszanych w nim fundamentalnych problemach moralnych. O szóstym odcinku cyklu porozmawiamy z Violettą Buhl, Rafałem Koschanym i Krzysztofem Zanussim. UWAGA – POKAZ WYJĄTKOWO W KINIE ILUZJON!
Data
ŚR   11 / 12 / 2019
Godzina
20:00
Miejsce
Kino Iluzjon, Sala Stolica
Narbutta 50A
02-541 Warszawa
Sala Stolica

Wydarzenie odbywa się w ramach Spotkań z „Dekalogiem”.

Program

20:00 Dekalog, sześć, reż. Krzysztof Kieślowski, 1989, 58 minut

Niespełna dwudziestoletni Tomek (Olaf Lubaszenko) wprowadza się do małego pokoiku w bloku, należącego wcześniej do jego kolegi. Znajomy zostawia mu wskazówki dotyczące podglądania pięknej kobiety z przeciwległego bloku (Grażyna Szapołowska). Chłopak stopniowo ulega fascynacji nieznajomą. Zaczyna obserwować Magdę, najpierw przez lornetkę, potem przez ukradzioną lunetę. W spragnionym miłości Tomku, wychowanku domu dziecka, fascynacja niepostrzeżenie przeradza się w głębsze uczucie. Wreszcie zdobywa się na odwagę i postanawia wyznać Magdzie miłość.

21:00 Rozmowa

Spotkanie z Violettą Buhl, Rafałem Koschanym i Krzysztofem Zanussim poprowadzi Tadeusz Lubelski.

Wstęp

UWAGA – POKAZ WYJĄTKOWO W KINIE ILUZJON!

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również