Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Marta Gostkiewicz
Powrót

Demon | Ludzie kina

Ostatni, głośny film Marcina Wrony żonglujący stylami i konwencjami, w którym duchy przeszłości ożywają, by dokonać zemsty za wydarzenia sprzed lat. Po projekcji zapraszamy na rozmowę z Tomaszem Tworkowskim – choreografem odpowiedzialnym za reżyserię ruchu w „Demonie” oraz Bruno Borchólskim – drugim reżyserem filmu.
Data
ŚR   07 / 02 / 2018
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Ludzie kina.

Program

Demon, reż. Marcin Wrona, 2015, 90 minut

Peter (Itay Tiran) przyjeżdża z Anglii do Polski, aby poślubić piękną Żanetę (Agnieszka Żulewska) i zamieszkać z nią w podarowanym przez teścia starym domu. W przeddzień uroczystości znajduje na terenie posesji tajemnicze ludzkie szczątki. Podczas odkrycia dochodzi do tajemniczego wypadku.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na rozmowę z Tomaszem Tworkowskim – choreografem odpowiedzialnym za reżyserię ruchu w „Demonie” oraz Bruno Borchólskim – drugim reżyserem filmu. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

 

Zobacz również