Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Cicha namiętność”, mat. Hurricane Films
Powrót

Emily Dickinson i Julia Fiedorczuk | Filmy o pisaniu

Zobacz najnowszy film Terence'a Daviesa, opowiadający o Emily Dickinson – najwybitniejszej poetce języka angielskiego. Za życia opublikowała zaledwie kilka ze swoich 1800 wierszy, a jej życiorys pozostaje w dużej mierze owiany legendą. O twórczości Dickinson porozmawiamy z poetką i krytyczką literacką Julią Fiedorczuk.
Data
WT   05 / 06 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Dwutygodnik.com Filmy o pisaniu.

Program

Cicha namiętność, reż. Terence Davies, 2017, 125 minut

Emily Dickinson spędziła większość życia we względnej izolacji, nie wyjeżdżając zbyt często poza rodzinne Amherst, a przez ostatnie 20 lat życia w ogóle nie opuszczając domu. Film biograficzny na jej temat z konieczności musi opierać się na sporej ilości domniemań i interpretacji. Terence Davies wychodzi z tej próby zwycięsko, w dużej mierze dzięki Cynthii Nixon, której występ w roli Emily Dickinson Michał Oleszczyk określił „kreacją dekady”.

Spotkanie z Julią Fiedorczuk

O filmie i Emily Dickinson porozmawiamy z Julią Fiedorczuk, poetką, pisarką, tłumaczką i krytyczką literacką, nominowaną w 2016 do Nagrody Literackiej „Nike”. Spotkanie poprowadzi poeta i autor Dwutygodnik.com Bartosz Sadulski.

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również