Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Dominik Strycharski | Awangarda na ucho

Kompozytor, flecista, performer, twórca muzyki teatralnej i eksperymentalnej zaprezentuje utwory Kazimierza Serockiego, Louisa Andriessena oraz własną kompozycję nawiązującą do twórczości Witolda Szalonka
Data
CZ   22 / 06 / 2017
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Dominik Strycharski jest bodaj jedynym flecistą prostym w Polsce wykonującym współczesną muzykę awangardową. Podczas koncertu w NInA muzyk zaprezentuje utwór Melodie Louisa Andriessena, który ukazał się na jego tegorocznej płycie Strycharski / Andriessen Ghost. Na pianinie fleciście towarzyszyć będzie Barbara Drążkowska.

W repertuarze tego wieczoru znajdzie się również Arrangements Kazimierza Serockiego – twórcy, który wyjątkowo chętnie komponował na flet prosty. W drugiej części koncertu usłyszymy premierowe wykonanie dzieła samego Strycharskiego. Jego utwór Me Dusa na flet prosty i elektronikę nawiązuje do dorobku wybitnego polskiego awangardzisty, Witolda Szalonka. 

Równolegle NInA wraz z instytucjami z Estonii, Francji i Holandii prowadzi prace nad portalem Music in Movement, który prezentuje twórczość czterech współczesnych europejskich kompozytorów. Wśród nich Kazimierza Serockiego i Louisa Andriessena. Więcej informacji wkrótce na stronach Instytutu.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również