Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
plakat filmu „Dwa tygodnie we wrześniu”
Powrót

Dwa tygodnie we wrześniu | Klub Seniora

W ramach cyklu spotkań z perełkami światowej kinematografii, opowiadającymi w nietuzinkowy sposób o relacjach damsko-męskich, zapraszamy na „Dwa tygodnie we wrześniu” – jeden z niewielu filmów anglojęzycznych, w których wystąpiła Brigitte Bardot.
Data
CZ   17 / 01 / 2019
Godzina
11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Dwa tygodnie we wrześniu, reż. Serge Bourguignon, Francja, Wielka Brytania 1967, 96 minut

Cecile jest obiecującą modelką, żoną spokojnego i statecznego Philippe’a. Pewnego dnia poznaje przystojnego Vincenta, z którym postanawia wyjechać na wakacje. Tytułowe dwa tygodnie wkrótce się kończą i Cecile musi zdecydować, czy chce związać się z Vincentem na stałe, czy wrócić do męża, a więc dokonać wyboru między namiętnym uczuciem a ułożonym i stabilnym życiem. Idealnym tłem dla tych rozterek staje się uporządkowany Londyn, gdzie mieszka Philippe i dzika Szkocja – miejsce urlopu kochanków.

Prelekcję przed filmem wygłosi kurator cyklu, filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 10:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również