Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„The Two Escobars”, mat. promocyjne
Powrót

Dwóch Escobarów | Mecz o wszystko

Mundial '94 przeszedł do historii za sprawą morderstwa Andrésa Escobara, obrońcy reprezentacji Kolumbii, który w meczu ostatniej szansy przypadkowo strzelił samobójczego gola. Śmierć Andrésa stała się punktem kulminacyjnym brutalnej wojny domowej w Kolumbii. Film „Dwóch Escobarów” ujawnia kulisy tamtych wydarzeń.
Data
PT   25 / 08 / 2017
Godzina
21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Pokaz odbywa się w ramach letniego cyklu pokazów plenerowych Mecz o wszystko.

Program

21:00 Dwóch Escobarów, reż. Jeff Zimbalist, Michael Zimbalist, 2010, 100 minut

Dokument braci Zimbalist to połączenie dokumentu o sporcie z mroczną południowoamerykańską sagą kryminalną, pełną morderstw, transakcji korupcyjnych, porwań, akcji przemytniczych i zamachów terrorystycznych. Twórcy, korzystając z bogactwa materiałów archiwalnych, analizują związki futbolu z narkobiznesem, a także wpływ potężnych karteli na sport i politykę.

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz filmowy odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20. Liczba słuchawek jest ograniczona (200). Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych).

Zobacz również