Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu „Dworzec dla dwojga”
Powrót

Dworzec dla dwojga | Klub Seniora

W nowym sezonie zapraszamy na spotkania z perełkami światowej kinematografii, opowiadającymi w nietuzinkowy sposób o relacjach damsko-męskich. W programie cyklu znajdą się wielkie dzieła kinematografii francuskiej, włoskiej, brytyjskiej, ale także radzieckiej i czechosłowackiej.
Data
CZ   13 / 12 / 2018
Godzina
11:00  –  13:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Dworzec dla dwojga, reż. Eldar Riazanow, Rosja 1983, 141 minut

Film Eldara Riazanowa, zwanego przez krytyków „mistrzem obserwacji”, to wzruszająca opowieść o uczuciu rodzącym się w sowieckiej rzeczywistości pomiędzy dwojgiem samotnych ludzi. Pianista Płaton podróżuje pociągiem na spotkanie z ojcem. Podczas dłuższego postoju wysiada na jednej ze stacji, aby zjeść obiad. W dworcowej restauracji poznaje kelnerkę, Wierę. Mistrzowskie role Ludmiły Gurczenko i Olega Basiłaszwiliego.

Prelekcję przed filmem wygłosi kurator cyklu, filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 10:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również