Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Romuald Pieńkowski, mat. Fototeka FINA
Powrót

Epilog norymberski | Przeszłość jest dziś

Zobacz filmową wersję głośnego widowiska Jerzego Antczaka, które miało swą premierę w Teatrze Telewizji w listopadzie 1969 roku.
Data
PT   16 / 03 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu: Przeszłość jest dziś.

Program

Epilog norymberski, reż. Jerzy Antczak, Polska, 1970, 123 minuty

Scenariusz oparto na autentycznych dokumentach i stenogramach, a także fragmentach archiwalnego filmu z Auschwitz-Birkenau, wyświetlonego w trakcie rozprawy. Na potrzeby filmu odtworzono wygląd sali sądowej, choć zrezygnowano z obecności tłumaczy, galerii dla prasy, zredukowano też liczbę sędziów i obrońców.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na dyskusję z udziałem Piotra Pazińskiego – redaktora naczelnego czasopisma „Midrasz” i autora powieści Pensjonat i Ptasie ulice. Spotkanie poprowadzi krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18.30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również