Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Ferrante Fever”, mat. promocyjne
Powrót

Elena Ferrante | Filmy o pisaniu

Zobacz film o najsłynniejszej – i jednocześnie anonimowej – pisarce XXI wieku. Po filmie zapraszamy na rozmowę z Weroniką Szczawińską, autorką inscenizacji „Genialnej przyjaciółki”.
Data
ŚR   29 / 05 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach drugiej edycji cyklu Filmy o pisaniu.

Program

Ferrante Fever, reż. Giacomo Durzi, 2017, 72 minuty

Elena Ferrante to najgłośniejsze – obok Karla Ove Knausgaarda – nazwisko globalnej literatury. Jej Genialna przyjaciółka sprzedała się w 50 krajach w ponad 10 milionach egzemplarzy. Nad źródłem sukcesu anonimowej włoskiej autorki zastanawiają się w filmie pisarze, wydawcy, księgarze, redaktorzy i wielbiciele – między innymi Jonathan Franzen, Hillary Clinton czy Roberto Saviano.

Rozmowa

O twórczości i recepcji Eleny Ferrante porozmawiamy z nominowaną do Paszportów Polityki reżyserką teatralną Weroniką Szczawińską, która zrealizowała wrocławską inscenizację „Genialnej przyjaciółki”. Rozmowę poprowadzi kurator cyklu Jakub Zgierski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również