Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. prasowe FINA
Powrót

Warsztat filmu animowanego | Mikołajki w FINA

Zapraszamy na warsztat filmu animowanego metodą animacji poklatkowej (stop-motion) oraz za pomocą technik animacji przestrzennej (lalkowej).
Data
SO   09 / 12 / 2017
Godzina
13:00  –  16:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Program warsztatu

Warsztat będzie polegał na realizacji krótkiego filmu animowanego w oparciu o napisany wcześniej przez uczestników warsztatu scenariusz i rozrysowany storyboard. Tematem filmu będzie ŚNIEG. Film będzie realizowany w technice animacji przestrzennej, za pomocą animacji stop-motion, z użyciem lalek z plasteliny.

Animacja jest krzywym zwierciadłem rzeczywistości, dlatego głównym jej motorem działania, ruchu jest szeroko rozumiana „przemiana”. Świat animacji to niekończąca się opowieść o zmianach, przetworzeniach, przekształceniach, zdeformowaniu. Świat filmu animowanego pozwala jego realizatorom buntować się przeciw prawdą i oczywistością świata realnego, bo tam gdzie kończy się świat realny i zaczyna animacja, ograniczać może nas tylko brak fantazji. Warsztaty poprowadzi Daria Kopiec.

Wstęp

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od lat 8.

Liczba miejsc ograniczona (15). Udział w warsztacie wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz rejestracyjny.

W razie pytań prosimy o kontakt z Aleksandrą Mironiuk z Działu Edukacji i Badań FINA: aleksandra.mironiuk@nina.gov.pl, +48 22 380 49 82.

 

Zobacz również