Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Wesele, reż. Andrzej Wajda, fot. Troszczyński Jerzy, mat. Fototeka FINA
Powrót

Filmowe konotacje „Wesela” | Konferencja

Zapraszamy na konferencję „Taki mi się snuje dramat… Filmowe konotacje Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Rozważania w 150. rocznicę urodzin artysty”.
Data
od: CZ   21 / 11 / 2019
do: PT   22 / 11 / 2019
Godzina
10:00
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Konferencja będzie dotyczyć wątków przewijających się w polskim kinie, które nawiązują do słynnego dramatu, ale chodzić nam będzie także o portretowanie i analizę obecności Wyspiańskiego w szerszym kulturowym obiegu.

Ponownemu oglądowi i namysłowi poddamy film Andrzeja Wajdy Wesele. Będziemy też poszukiwać wpływów wyobraźni Wyspiańskiego w innych filmach, takich jak Salto Tadeusza Konwickiego, Bal na dworcu w Koluszkach Filipa Bajona, Kontrakt Krzysztofa Zanussiego, Wesele Wojciecha Smarzowskiego, Demon Marcina Wrony czy Popiół i diament Wajdy (swoistego preludium do Wesela).

Zapraszamy filmoznawców literaturoznawców, kulturoznawców, historyków sztuki oraz innych badaczy, zainteresowanych tematyką konferencji.

Kontakt

Szczegółowe informacje na temat konferencji zostaną przedstawione w najbliższym czasie.

W razie pytań prosimy o kontakt z Barbarą Gizą z Działu Badań i Rozwoju FINA: barbara.giza@fina.gov.pl.

 

 

Zobacz również