Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. kadr z filmu, archiwum FINA
Powrót

Flip i Flap | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

DKF dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich rodziców zaprasza na filmowe spotkanie ze Stanem Laurelem i Oliverem Hardym, czyli słynnym komediowym duetem Flip i Flap.
Data
SO   07 / 09 / 2019
Godzina
16:00  –  17:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Pomarańcze i cytryny, reż. George Jeske, USA 1923, 12 minut

Akcja filmu dzieje się w pakowalni pomarańczy. Jeden z pracowników kłóci się ze swoim szefem i w wyniku nieporozumień zmuszony jest do ucieczki z budynku przy pomocy urządzeń do pakowania owoców.

W błocie i w piasku, reż. Gilbert Pratt, USA 1922, 26 minut

Film ze Stanem Laurelem w roli głównej parodiuje głośną Krew na piasku z Rudolphem Valentino. Fabuła W błocie i w piasku opowiada historię młodego torreadora, który nieroztropnie zadziera ze słynną hiszpańską tancerką. 

Skradzione klejnoty, reż. William C. McGann, USA 1931, 20 minut

Gdy dzień po balu dobroczynnym Los Angeles obiega informacja o zaginięciu pereł lady Normy Shearer, na miejsce kradzieży zostaje wysłany detektyw z zadaniem odnalezienia drogocennej biżuterii. W tym celu musi przesłuchać wielkie sławy Hollywood obecne poprzedniego dnia na zabawie. Zanim zagadka zostanie rozwiązana, Flip i Flap przeżyją wiele przygód, co sprawia, ze film obfituje w sceny pościgów, pomyłek i zabawnych sytuacji.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również