Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Hipermania
Powrót

Franciszek Pospieszalski Sextet | FINA na ucho

Zapraszamy na koncert zespołu, który poszerza jazzową formę o improwizację, elektroniczne brzmienia i śmiałe wycieczki na obszary innych estetyk muzycznych.
Data
CZ   13 / 12 / 2018
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Młodzi instrumentaliści poznali się na Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze, gdzie grywali w różnych, często międzynarodowych, składach. Muzycy mają na koncie kilka świetnych płyt (m.in. Hope Love Peace Faith Pimpono Ensemble czy Another Raindrop Kuba Więcek Trio). Zdania dotyczące tego, która z nich jest najlepsza są podzielone, ale 1st Level Franciszek Pospieszalski Sextet w największych stopniu prezentuje bogactwo inspiracji i kreatywność tego środowiska. Na odcinku ośmiu kompozycji muzycy prezentują zaskakujące ujęcia klasyki i folkloru, post-rockowe wybuchy, swing, współczesną awangardę i oczywiście sporo jazzu.

Skład zespołu:
Franciszek Pospieszalski – kontrabas, kompozycje;
Kuba Więcek – saksofon altowy;
Jędrzej Łagodziński – saksofon tenorowy;
Grzegorz Tarwid – pianino;
Szymon Gąsiorek – perkusja, elektronika;
Albert Karch – perkusja.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również