Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Fuck, It's Biology", mat. promocyjne
Powrót

„Fuck, It’s Biology” i „Wehikuł czasu” | WYDARZENIE ODWOŁANE

Wydarzenie odwołane w związku z decyzją sztabu kryzysowego z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego z 11 marca 2020.
Data
ŚR   25 / 03 / 2020
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19.00 TERAZ

Wehikuł czasu, reż. Jan Bujnowski, 2018, 26 minut

Do samotnego, mieszkającego w Londynie artysty ulicznego z Polski, przylatują w odwiedziny sędziwi rodzice, których od dawna nie widział. Mężczyzna ma nadzieję, że uda mu się wykorzystać tę okazję do rozwiązania wieloletniego konfliktu z ojcem, którego obwinia o swoją obecną sytuację.

Fuck, It’s Biology, reż. Veronica Andersson, 2019, 29 minut

Artysta Mariusz Tarkawian miał 120 wystaw na całym świecie, a jego rodzice nigdy nie byli na żadnej. Jego dziewczyna próbuje zrobić swój pierwszy film dokumentalny z nadzieją, że w ten sposób zbliży do siebie członków rodziny.

19:45 Spotkanie z twórcami poprowadzi Michał Oleszczyk

20:15 WTEDY | Wernisaż, reż. Maria Zmarz-Koczanowicz, 1980, 14 minut

Artyści Aleksandra Semenowicz i Jarosław Sujczyński funkcjonują trochę poza społeczeństwem. Maria Zmarz-Koczanowicz śledzi w swojej etiudzie studenckiej związki między ich twórczością a życiem codziennym.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również