Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Krzysztof Wiktor
Powrót

Fuga | Nowe polskie kino

Posługując się medyczną metaforą, Smoczyńska opowiada o narzucanych przez społeczeństwo rolach i normach, a także o trudnym procesie wyzwalania się z nich.
Data
WT   22 / 01 / 2019
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Fuga, reż. Agnieszka Smoczyńska, 2018, 100 minut

Bohaterka nowego filmu Agnieszki Smoczyńskiej (w brawurowej roli Gabriela Muskała) cierpi na fugę dysocjacyjną – zaburzenie, które wymazało z jej pamięci ostatnie dwa lata życia. Kiedy za pośrednictwem programu telewizyjnego odnajdują ją najbliżsi, spodziewają się, że tym samym doprowadzają do końca rodzinnego dramatu. Okazuje się jednak, że życie sprzed choroby stało się dla bohaterki całkowicie obce. 

Spotkanie

Po projekcji rozmowę z reżyserką Agnieszką Smoczyńską poprowadzi krytyk filmowy, Krzysztof Kwiatkowski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również