Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„My Memory of Us”, mat. promocyjne Juggler Games
Powrót

Gaming the Archive | Games for Impact

Twórcom gier przeszłość dostarcza fascynujących tematów, a odbiorcom pozwala na nowy rodzaj zaangażowania w poznawanie historii. W tej sekcji przyjrzymy się grom opowiadającym o wydarzeniach historycznych – z wykorzystaniem archiwów, z zamysłem edukacyjnym, a nierzadko: misją społeczną.
Data
SO   01 / 12 / 2018
Godzina
15:00  –  16:45
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie jest częścią Games for Impact – dwudniowego festiwalu poświęconego zaangażowanym społecznie grom wideo.

Program

15:00 Prezentacje wideo z komentarzem twórców

Detention (lata 60. i stan wojenny na Tajwanie), My Child Lebensborn (losy „dzieci wroga” w powojennej Norwegii), Never Alone (historia i mity ludu Iñupiaq).

15:20 Prezentacje gier

My Memory of Us. Baśń o Holocauście, Mikołaj Pawłowski, Juggler Games (PL)

Nietypowa próba opowiedzenia o tragedii Holocaustu z wykorzystaniem baśniowej metafory. Opowiadająca o przyjaźni dwójki dzieci gra rozgrywa się w fantastycznej krainie najechanej przez armię ponurych robotów; baśń robi się coraz bardziej przerażająca, a dzieci, z których jedno zostaje przez najeźdźców skazane na śmierć, próbują wspólnie walczyć o przetrwanie.

We. The Revolution. Sprawiedliwość, polityka, rewolucja, Dawid Ciślak, Polyslash (PL)

Historia sędziego działającego w czasach Rewolucji Francuskiej. Sprawiedliwość okazuje się nagle dużo bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać – żeby przeżyć, bohater jest zmuszony lawirować między tym, co podpowiada mu sumienie, a ciągle zmieniającą się rzeczywistością polityczną.

Attentat 1942. Od historii do gry, Lukas Kolek (CZ)

Gra edukacyjna stworzona na praskim Uniwersytecie Karola, opowiadająca o hitlerowskich represjach bo zabójstwie protektora Czech i Moraw, Reinharda Heydricha. Od czasu premiery gra zdobyła wiele nagród, m.in. na festiwalach Games for Change i A MAZE oraz w konkursie Central and Eastern European Game Awards.

11-11. Memories Retold. Głosy żołnierzy Wielkiej Wojny, Francois Rizzo, Digixart (FR)

Gra stworzona we współpracy z legendarnym studiem filmowym Aardman to poetycka opowieść o żołnierzach walczących po przeciwnych stronach frontu zachodniego I Wojny Światowej. W bohaterów tej opartej na wspomnieniach i listach żołnierzy historii wcielili się Elijah Wood i Sebastian Koch.

16:00 Rozmowa z udziałem twórców

Rozmowę z udziałem twórców oraz Joanny Kubickiej (Instytut Kultury Polskiej UW) poprowadzi Paweł Schreiber.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza rejestracyjnego festiwalu Games for Impact.

Zobacz również