Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„My Memory of Us”, mat. promocyjne Juggler Games
Powrót

Gaming the Archive | Games for Impact

Twórcom gier przeszłość dostarcza fascynujących tematów, a odbiorcom pozwala na nowy rodzaj zaangażowania w poznawanie historii. W tej sekcji przyjrzymy się grom opowiadającym o wydarzeniach historycznych – z wykorzystaniem archiwów, z zamysłem edukacyjnym, a nierzadko: misją społeczną.
Data
SO   01 / 12 / 2018
Godzina
14:45  –  16:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie jest częścią Games for Impact – dwudniowego festiwalu poświęconego zaangażowanym społecznie grom wideo.

Program

14:45 Prezentacje wideo z komentarzem twórców

Detention (lata 60. i stan wojenny na Tajwanie), Never Alone (historia i mity ludu Iñupiaq)

15:00 Prezentacje gier

My Memory of Us. Baśń o Holocauście, Mikołaj Pawłowski, Juggler Games (PL)

Nietypowa próba opowiedzenia o tragedii Holocaustu z wykorzystaniem baśniowej metafory. Opowiadająca o przyjaźni dwójki dzieci gra rozgrywa się w fantastycznej krainie najechanej przez armię ponurych robotów; baśń robi się coraz bardziej przerażająca, a dzieci, z których jedno zostaje przez najeźdźców skazane na śmierć, próbują wspólnie walczyć o przetrwanie.

We. The Revolution. Sprawiedliwość, polityka, rewolucja, Dawid Ciślak, Polyslash (PL)

Historia sędziego działającego w czasach Rewolucji Francuskiej. Sprawiedliwość okazuje się nagle dużo bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać – żeby przeżyć, bohater jest zmuszony lawirować między tym, co podpowiada mu sumienie, a ciągle zmieniającą się rzeczywistością polityczną.

Attentat 1942. Od historii do gry, Lukas Kolek (CZ)

Gra edukacyjna stworzona na praskim Uniwersytecie Karola, opowiadająca o hitlerowskich represjach bo zabójstwie protektora Czech i Moraw, Reinharda Heydricha. Od czasu premiery gra zdobyła wiele nagród, m.in. na festiwalach Games for Change i A MAZE oraz w konkursie Central and Eastern European Game Awards.

11-11. Memories Retold. Głosy żołnierzy Wielkiej Wojny, Francois Rizzo, Digixart (FR)

Gra stworzona we współpracy z legendarnym studiem filmowym Aardman to poetycka opowieść o żołnierzach walczących po przeciwnych stronach frontu zachodniego I Wojny Światowej. W bohaterów tej opartej na wspomnieniach i listach żołnierzy historii wcielili się Elijah Wood i Sebastian Koch.

16:00 Rozmowa z udziałem twórców

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza rejestracyjnego festiwalu Games for Impact.

Zobacz również