Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Tadeusz Kubiak
Powrót

Godzina pąsowej róży | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

W ramach Filmoniady – dyskusyjnego klubu filmowego dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich rodziców – zobaczymy 10 klasycznych filmów, odwołujących się do dziecięcych emocji i wyobraźni. Seanse oraz towarzyszące im dyskusje odbywać się będą w sobotnie popołudnia. W lutym zapraszamy na pokaz „Godziny pąsowej róży”.
Data
SO   16 / 02 / 2019
Godzina
16:00  –  18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Godzina pąsowej róży, reż. Halina Bielińska, 1963, 84 minuty

Film zrealizowany na podstawie powieści Marii Krüger opowiada historię nastoletniej Ani (Elżbieta Czyżewska), która, aby uniknąć kary za spóźnienie do domu, przestawia wskazówki pamiątkowego zegara i przenosi się w czasie o blisko stulecie, do lat 80. XIX wieku. Warszawa współczesna zmienia się na naszych oczach w miasto pełne dorożek, powozów i dam spacerujących w długich sukniach. Ania musi zmierzyć się z nową sytuacją i znaleźć sposób, by wrócić do współczesności.

Kuratorka cyklu Beata Zaborek opowie przed projekcją o twórcy i temacie filmu, a po seansie zaprosi wszystkich do wspólnej dyskusji.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również