Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Plakat filmu „Huba”, reż. Anka i Wilhelm Sasnal
Powrót

Huba | Wtedy–teraz

Film Sasnali to współczesna próba sportretowania ofiar transformacji ustrojowej i opowieść o życiu, w którym miejsce miłości zajmuje wzajemne uzależnienie.
Data
SO   13 / 01 / 2018
Godzina
20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Wtedy–teraz | Polska Szkoła Dokumentu.

Huba, reż. Anka i Wilhelm Sasnal, 2013, 66 minut

Stary, chory mężczyzna i młoda kobieta z dzieckiem. On po odejściu z fabryki traci kontrolę nad czasem. Nie może spać i jeść. Ona i dziecko są jak zrośnięty organizm, ale ich bliskość polega na uzależnieniu i nierówności.

Spotkanie z twórczością Ireny Kamieńskiej

Film jest częścią wieczoru poświęconego dokumentowi jako sposobowi opowiadania o żmudnej pracy, wysiłku ponad miarę, znoju sankcjonowanym społecznie i ekonomicznie. Zapraszamy na wcześniejszy pokaz filmów Ireny Kamieńskiej i spotkanie z Urszulą Tes.

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17.30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu Huba, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również