Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Maciej Włodarczyk / qpoznan.tv
Powrót

Hubert Zemler | Awangarda na ucho

Premiera solowej płyty wszechstronnego perkusisty Huberta Zemlera, klasycznie wykształconego instrumentalisty znanego z zespołów LAM, Shy Albatross czy Slalom.
Data
PT   27 / 01 / 2017
Godzina
20:30  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Hubert Zemler jest jednym z najbardziej wszechstronnych i kreatywnych polskich perkusistów. Absolwent Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina zdobywał doświadczenie w orkiestrach, ale przede wszystkim jako członek licznych zespołów sceny alternatywnej i improwizowanej. I tak mogliśmy go usłyszeć w bluesowym Shy Albatross, minimalistycznym LAM czy eklektycznym Slalomie.

Zemler jest także autorem entuzjastycznie przyjętych płyt solowych: Moped, Gostak & Doshes oraz Pupation of Dissonance. Na tej ostatniej – której oficjalna premiera odbędzie się w NInA – artysta składa hołd  historii muzyki perkusyjnej. Od roli dodatków barwowych w muzyce symfonicznej, poprzez odkrywanie piękna dźwięków „niemuzycznych” aż po mariaż urządzeń akustycznych z elektronicznymi. Podczas koncertu usłyszymy również zaskakującą autorską aranżację jednego z utworów Steve’a Reicha. Koncert Huberta Zemlera rozpoczyna cykl Awangarda Na Ucho będący odpowiedzią na ministerialne ogłoszenie roku 2017 rokiem awangardy. 

Wstęp

Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również