Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały promocyjne
Powrót

Ikar. Legenda Mietka Kosza | Nowe polskie kino

Zapraszamy na pokaz filmu o wyboistej drodze genialnego jazzowego pianisty – Mieczysława Kosza. Po projekcji spotkanie z perkusistą, Kazimierzem Jonkiszem.
Data
WT   18 / 02 / 2020
Godzina
19:00  –  22:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Ikar. Legenda Mietka Kosza, reż. Maciej Pieprzyca, 2019, 122 min.

Obsypany nagrodami na festiwalu w Gdyni film Macieja Pieprzycy opowiada historię niewidomego pianisty Mieczysława Kosza. Twórcy powstrzymują się jednak przed budowaniem pomnika doświadczonego przez los geniusza. Grany przez Dawida Ogrodnika jazzman wzbudza na przemian współczucie i strach, podziw i zażenowanie. Zanurzony w trudnej improwizowanej muzyce Kosza dramat jest nie tylko historią mozolnej wspinaczki na artystyczny Olimp, ale także obrazem zmagań bohatera z samotnością, odrzuceniem  i alkoholizmem. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również