Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
il. Karolina Głusiec
Powrót

JAAA! | Games for Impact

Trio JAAA! zaprezentuje wyjątkowy spektakl audiowizualny, wykorzystujący materiały wideo z gier uczestniczących w festiwalu Games for Impact.
Data
PT   30 / 11 / 2018
Godzina
20:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie jest częścią Games for Impact – dwudniowego festiwalu poświęconego zaangażowanym społecznie grom wideo.

Podczas koncertu zabrzmią kompozycje przygotowane specjalnie z myślą o festiwalu, ale także – po raz pierwszy prezentowane na żywo – utwory z najnowszego albumu grupy Bujillo. Muzycy z JAAA! tak opisują koncepcję występu:

,,
Kilka miesięcy temu zaczęliśmy rozmawiać z Jakubem Zgierskim z FINA o pomyśle stworzenia ścieżki dźwiękowej do selekcji gier prezentowanych na festiwalu Games for Impact. Rzecz trudna, bo każda z tych gier ma swój dźwięk i swój klimat. Dodatkowo dochodzi zagwozdka interaktywności gier komputerowych. To zupełnie inna sprawa niż film – zaplanowany, ułożony, zrytmizowany. Gry otwierają zupełnie nową przestrzeń do reinterpretacji. Po długich rozmowach dotarliśmy do pewnej koncepcji, która jest równie ryzykowna, jak i atrakcyjna. Zaprezentujemy autorski montaż Kai Szałankiewicz z użyciem gameplay’u gier prezentowanych na festiwalu. Ponad 25 minut filmu będącego refleksją na temat mechaniki snu, z którego gwałtownie wybudzimy słuchaczy przybyciem Bujillo (będzie to pierwszy koncert prezentujący najnowszy album JAAA!)
,,

 

Promujący płytę utwór Nald został zaraz po premierze Singlem Tygodnia w radiowej Trójce. Debiutancki album grupy, Remik, został uznany za jeden z najlepszych polskich albumów 2015 roku przez portale MUSIC IS i Nowa Muzyka.  

Trio zagrało na wszystkich najważniejszych imprezach: Open'er Festival (Gdynia), Animator Festival (Poznań), Audioriver Festival (Płock), Off Festival (Katowice), Lado w Mieście (Warszawa), Tauron Nowa Muzyka (Katowice), Enea Spring Break (Poznań) czy Soundrive Festival (Gdańsk). JAAA! reprezentowało Polskę na największych showcase’ach w Europie - Reeperbahn Festival w Hamburgu oraz Primavera Sound w Barcelonie.

Wszyscy twórcy są od dawna obecni w środowisku muzycznym: Marek Karolczyk z Robertem Piernikowskim tworzą Napszykłat, Kamil Pater był członkiem Contemporary Noise Sextet, komponuje muzykę teatralną, jest członkiem zespołów Irka Wojtczaka, a Miron Grzegorkiewicz tworzy interdyscyplinarny projekt M8N oraz grał m.in. w Daktari i HOW HOW.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza rejestracyjnego festiwalu Games for Impact.

 

 

Zobacz również