Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały promocyjne
Powrót

Jack Strong | Przeszłość jest dziś

Zapraszamy na pokaz filmu Władysława Pasikowskiego, opowiadającego historię Ryszarda Kuklińskiego – pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, a zarazem agenta CIA.
Data
WT   11 / 12 / 2018
Godzina
19:00  –  21:45
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Jack Strong, reż. Władysław Pasikowski, Polska 2014, 128 minut

Jack Strong filmowa opowieść na temat Ryszarda Kuklińskiego, pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, który funkcjonując w samym środku ówczesnego systemu politycznego, podejmuje się walki z nim i rozpoczyna długoletnią współpracę z CIA. Historia jego działalności wywiadowczej ukazana została w konwencji filmu szpiegowskiego czy politycznego thrillera, stając się równocześnie przykładem niezwykle sprawnie zrealizowanego kina gatunkowego.

Spotkanie

Film stanowić będzie podstawę do dyskusji o różnorodnych strategiach tworzenia biografii filmowych i możliwych sposobach mówienia o (super)bohaterach czasów PRL-u. Profesor Barbara Giza i doktor Karol Jachymek razem z publicznością rozmawiać więc będą o mechanizmach upamiętniania życiorysów jednostek i o potencjalnych granicach w portretowaniu wydarzeń historycznych. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również