Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Jak daleko stąd, jak blisko”, reż. Tadeusz Konwicki, Studio Filmowe „Zebra”, Fototeka FINA
Powrót

Jak daleko stąd, jak blisko | Twórcy osobni

Tadeusz Konwicki, znany głównie jako wybitny pisarz, był także autorem jedynych w swoim rodzaju filmowych esejów autobiograficznych. W swoich oryginalnych i autorskich obrazach sięgał często do motywów przemijania, komunikacji ze zmarłymi, przenikania się historii i czasów współczesnych.
Data
ŚR   04 / 04 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Twórcy osobni.

Program

Jak daleko stąd, jak blisko, reż. Tadeusz Konwicki, 1971, 93 minuty

Maks (Gustaw Holoubek) popełnia samobójstwo. Jego przyjaciel Andrzej (Andrzej Łapicki) odbywa oniryczną podróż w przeszłość, żeby wyjaśnić śmierć kolegi. W jej trakcie spotyka widma dawnych bliskich: rodziców, towarzysza dziecięcych zabaw, byłą żonę, miłość z czasów okupacji.

Spotkanie

Po filmie zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Sobolewskim, które poprowadzi Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również