Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały dystrybutora / Katarzyna Kural
Powrót

Jesteś Bogiem | Ludzie kina

Przy okazji pokazu filmu o kultowej hiphopowej grupie przyjrzymy się doprowadzonym do perfekcji, realistycznym kostiumom przygotowanym przez Agatę Culak.
Data
ŚR   08 / 11 / 2017
Godzina
19:00  –  22:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Ludzie kina

Program

Jesteś Bogiem, reż. Leszek Dawid, 2012, 119 minut

Nieopierzeni raperzy Fokus i Rahim razem z bardziej doświadczonym Magikiem, który właśnie odszedł z pionierskiego Kalibra 44, zakładają nowy zespół. Imprezowe życie, koncertowe szaleństwo, próby nagrania pierwszego albumu i jego wielki sukces kontrastują z ciągłym deficytem pieniędzy, brakiem perspektyw i szarzyzną życia codziennego na biednym, śląskim blokowisku w latach dziewięćdziesiątych. Obsypany nagrodami film fabularny Leszka Dawida na podstawie głośnego scenariusza Macieja Pisuka przedstawia historię legendarnego, katowickiego składu Paktofonika od momentu jego zawiązania do samobójczej śmierci Magika.

Spotkanie 

Po seansie zapraszamy na spotkanie z kostiumografką Agatą Culak, która za pracę przy filmie Jesteś Bogiem została nominowana do nagrody Orła. Warto dodać, że we wrześniu 2017 roku jury Festiwalu Filmowego w Gdyni przyznała Culak nagrodę za kostiumy do filmu Zgoda. Spotkanie poprowadzi filmoznawca i kurator cyklu – Tomasz Kolankiewicz. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również