Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Platige Films
Powrót

Jeszcze dzień życia | Nowe polskie kino

Zapraszamy na pokaz stylizowanego na komiks filmu animowanego z elementami dokumentu opartego na głośnym reportażu Ryszarda Kapuścińskiego.
Data
WT   04 / 12 / 2018
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Jeszcze dzień życia, reż. Raul de la Fuente, Damian Nenow, 2018, 85 minut

Film animowany z elementami dokumentu, oparty na książce Jeszcze dzień życia Ryszarda Kapuścińskiego, jest opowieścią zarówno o rozgrywającej się w latach 70. wojnie domowej w Angoli, jak i o samej pracy reportażysty. Zawodzie trudnym ze względu na czyhające zewsząd niebezpieczeństwa, ale także dylematy, przed którymi stawia. I tak jak Kapuścińskiemu nie wystarczała rola wysyłającego zwięzłe depesze korespondenta, tak Nenow i de la Fuente rozszerzają swoją komiksową animację o wywiady ze wspominającymi lata 70. bohaterami książkowego reportażu. Pomimo takiej hybrydowości, film nie traci dramaturgii, wciągając niczym fabularny kryminał.

Spotkanie

Po projekcji rozmowę z Rafałem Wojtunikiem – dyrektorem artystycznym odpowiedzialnym za wizualną stronę filmu poprowadzi krytyczka filmowa, Kaja Klimek.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również