Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Julian Wasser, mat. prasowe Netflix Media Center
Powrót

Joan Didion i Artur Domosławski | Filmy o pisaniu

Zobacz kameralny dokument, w którym Joan Didion – ikona amerykańskiego reportażu – opowiada o swojej karierze i osobistych przejściach. O Joan Didion i tym, jak literatura faktu potrafi oświetlać najciemniejsze zakamarki współczesnego świata, porozmawiamy po projekcji z Arturem Domosławskim.
Data
WT   22 / 05 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Dwutygodnik.com Filmy o pisaniu.

Program

Joan Didion: Wszystko w rozpadzie, reż. Griffin Dunne, 2017, 98 minut

Joan Didion to ikona amerykańskiego dziennikarstwa, reprezentantka nurtu new journalism, która w swoich przełomowych, subiektywnych i bardzo literackich reportażach rzucała nowe światło na kwestie rasy, płci i nierówności społecznych. W Polsce znana głównie jako autorka Roku magicznego myślenia – książki, w której opisuje miesiące żałoby po stracie ukochanego męża i walkę o życie córki. Między innymi o tych osobistych przejściach, ale także o swojej karierze, Joan Didion opowiada w kameralnym dokumencie, wyreżyserowanym przez swojego bratanka, Griffina Dunne.

Spotkanie z Arturem Domosławskim

O filmie, Joan Didion, nurcie new journalism i o tym, jak literatura faktu potrafi oświetlać najciemniejsze zakamarki współczesnego świata, porozmawiamy z Arturem Domosławskim, autorem między innymi Kapuścińskiego non-fiction, Gorączki latynoamerykańskiej, a ostatnio Wykluczonych – zbioru reportaży opowiadających o losach ludzi zepchniętych na margines globalnego kapitalizmu. Spotkanie poprowadzi autor Dwutygodnika Adrian Stachowski.

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również