Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu „Kamerdyner”, fot. Rafał Pijański
Powrót

Kamerdyner | Nowe polskie kino

Opowiedziana z epickim rozmachem historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.
Data
WT   06 / 11 / 2018
Godzina
19:00  –  22:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Kamerdyner, reż. Filip Bajon, 2018, 150 minut

Głównym bohaterem tego, rozgrywającego się na przestrzeni pięćdziesięciu lat, dramatu historycznego jest Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, który po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie stopniowo tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że wkrótce świat, który dotąd znali, całkowicie się zmieni.

Spotkanie

Po filmie rozmowę z Markiem Klatem – jednym ze scenarzystów filmu poprowadzi krytyk filmowy, Krzysztof Kwiatkowski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również