Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
materiały prasowe
Powrót

Katarzyna Klimkiewicz | Młodzi zdolni

Niekonwencjonalny thriller i film krótkometrażowy inspirowany wierszem Wisławy Szymborskiej – zapraszamy na wieczór z twórczością Katarzyny Klimkiewicz.
Data
ŚR   18 / 01 / 2017
Godzina
20:00  –  22:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Wyspa, reż. Katarzyna Klimkiewicz, 2013, 29 minut

Spotkanie z reżyserką poprzedzi projekcja nagradzanego filmu krótkometrażowego, który Klimkiewicz nakręciła wspólnie z Chilijką Domingą Sotomayor. Obraz uhonorowany na festiwalach w Rotterdamie i Huesca opowiada historię rodziny, która spotyka się w domu na wyspie Chiloe. Oczekując na brakujących gości, krewni wspominają chwile spędzone razem. Inspirację dla tego krótkometrażowego filmu stanowił wiersz Wisławy Szymborskiej Wypadek drogowy.

Spotkanie

Rozmowę z Katarzyną Klimkiewicz poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek. Prowadząca spotkanie ma w swoim dorobku publikacje na łamach Dwutygodnik.com, Filmwebu i „Filmu". Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

Zaślepiona, reż. Katarzyna Klimkiewicz, 2012, 88 minut

Thriller Klimkiewicz jest jednym z najbardziej niekonwencjonalnych debiutów w polskim kinie. To, co prywatne miesza się tu z politycznym, a kino gatunkowe prezentuje oryginalne, autorskie oblicze. Zaślepiona zdobyła Grand Prix na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz Nagrodę Publiczności na Bath Film Festival. 

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również