Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Kiler”, fot. Jacek Szymczak, © Studio Filmowe „Zebra”
Powrót

Kiler | Kino 89+

Zapraszamy na spotkanie z „Kilerem” – wielkim sukcesem polskiego kina lat 90. i niewyczerpanym źródłem kultowych cytatów. Po filmie – rozmowa z Cezarym Pazurą.
Data
PT   22 / 02 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kino 89+.

Spotkanie

Przed projekcją zapraszamy na spotkanie z Cezarym Pazurą, które poprowadzi Kaja Klimek.

Kiler, reż. Juliusz Machulski, 1997, 104 minuty

Znakomity obraz ułomnego polskiego kapitalizmu, w którym kwitnie w najlepsze współpraca gangsterów, biznesmenów i polityków. Głównym bohaterem filmu jest nieśmiały taksówkarz Jurek Kiler (Cezary Pazura), którego policja przez pomyłkę uznaje za profesjonalnego zabójcę i wtrąca do aresztu. Wieść o jego ujęciu szybko dociera do przestępczego światka, co pociąga za sobą serię kolejnych nieprawdopodobnych omyłek.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie drugiego filmu lub spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

 

 

Zobacz również