Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
plakat filmu „Kobieta i mężczyzna”, mat. Gapla
Powrót

Kobieta i mężczyzna | Klub Seniora

Zapraszamy na spotkania z wyjątkowymi filmami światowego kina, opowiadającymi w nietuzinkowy sposób o relacjach damsko-męskich. W programie Klubu Seniora znajdą się wielkie dzieła kinematografii francuskiej, włoskiej, brytyjskiej, ale także radzieckiej i czechosłowackiej.
Data
CZ   25 / 10 / 2018
Godzina
11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Kobieta i mężczyzna, reż. Claude Lelouche, 1966, 103 minuty

Owdowiały kierowca rajdowy Jean-Louis (Jean‑Louis Trintignant) i młoda wdowa Anna (Anouk Aimée) poznają się w nadmorskim miasteczku, do którego przyjeżdżają co tydzień, by odwiedzać swoje dzieci chodzące tam do szkoły. Czy rodzące się między bohaterami uczucie pokona odczuwany przez obojga lęk przed zaangażowaniem się w nowy związek? Film został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes oraz dwoma statuetkami Oscara za scenariusz i najlepszy film zagraniczny.

Prelekcję przed filmem wygłosi kurator cyklu, filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 10:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również