Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Kochankowie, mat. promocyjne
Powrót

Kochankowie | Wieczne lato: miłość

Zapraszamy na nominowany do Złotej Palmy, inspirowany nowelą Fiodora Dostojewskiego, dramat miłosny Jamesa Graya z wybitną rolą Joaquina Phoenixa. Pokaz odbywa się w zastępstwie odwołanego seansu „Między słowami”.
Data
ŚR   14 / 08 / 2019
Godzina
21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Wydarzenie odbywa się w ramach plenerowego cyklu Wieczne lato: miłość.

Kochankowie, reż. James Gray, 2008, 110 minut

Leonard (Joaquin Phoenix), młody człowiek z burzliwą przeszłością, jest rozdarty między dwiema kobietami i dwoma odmiennymi obliczami miłości. Musi wybrać między spokojnym, opiekuńczym uczuciem, jakim obdarza go Sandra (Vinessa Shaw) – córka biznesmena, która w oczach jego rodziców stanowi idealną kandydatkę na żonę – oraz gwałtownym, romantycznym pragnieniem, jakie czuje do tajemniczej sąsiadki Michelle (Gwyneth Paltrow). Michał Oleszczyk nazwał dzieło Graya „kryształowo czystym przykładem filmu spełnionego” i „wciąż za mało znanym klejnotem”.

 

Pokaz odbywa się w zastępstwie odwołanego seansu Między słowami”.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek FINA. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (190).

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych). Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się tutaj. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (limit miejsc: 120).

Zobacz również