Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Koziołek Matołek”
Powrót

Koniki i koziołki w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Kolejna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona konikom i koziołkom. Wystąpią: Koziołek Matołek, Pyza, Lajkonik i koziołki na wieży. Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   28 / 09 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

We wrześniu w ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone pustyni (14.09), przyjaźni (21.09) oraz konikom i koziołkom (28.09). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em. Wstęp i prowadzenie: Szymon Gotowski.

Program | 28 września 2017

Lajkonik

Lalkowa animacja dla dzieci, w której śledzimy losy Lajkonika – symbolu Krakowa, a także poznajemy związaną z nim legendę o dawnych najazdach tatarskich na krakowski gród.

Wędrówki Pyzy | Siedem koników

Bohaterką bajki jest mała Pyza, która za nic w świecie nie chciała dać się zjeść. Korzystając z okazji uciekła z drewnianej łyżki, schowała się za komodą, a potem wyruszyła w świat i tak zaczęła się jej wielka przygoda. Chodząc i śpiewając po polnych dróżkach spotyka wielu przyjaciół i odwiedza miejsca, o których dotąd nie miała pojęcia.

Koziołki na wieży

W ratuszu trwa wielka uczta, wszyscy goście już przybyli. Kucharz-gapa spalił jednak pieczeń! Na szczęście długie przemowy burmistrza są pewną szansą. Strażnik musi tylko prędko znaleźć coś, co można by podać do stołu. Tymczasem koziołki, jedyna pociecha ubogiej wdowy chudziny, nie przeczuwając nic złego, pasą się spokojnie w ogródku. Ciekawe w jaki sposób bystre, rogate stworzonka wydostaną się z tarapatów.

Dziwne przygody Koziołka Matołka | Latający kozioł

Animowany serial opowiadający o niezwykłych podróżach i przygodach niezdarnego, ale bardzo sympatycznego Koziołka Matołka. Celem jego wyprawy jest Pacanów – miasto słynące z kowali, którzy umieją elegancko podkuwać kozy. Po drodze na Koziołka czyha wiele niebezpieczeństw, z których udaje mu się jednak wyjść obronną ręką, dzięki własnemu sprytowi i pomocy innych.

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 na każdy pokaz).
 

Zobacz również