Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Podróż na księżyc”, reż. Georges Méliès
Powrót

Kosmiczne animacje | Dzień dziecka

Dzieci wraz z opiekunami udadzą się w niesamowitą podróż po różnych stylach filmowych – zobaczymy pierwszy w historii film science-fiction, animację lalkową i rysunkową, a wszystko w kosmicznym stylu! W programie: Reksio na psiej planecie, wycieczka w kosmos prosto z cyrkowej areny oraz lądowanie na księżycu.
Data
SO   26 / 05 / 2018
Godzina
15:00  –  16:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach Kosmicznego Dnia Dziecka w FINA.

Reksio, odcinek Reksio kosmonauta, reż. Lechosław Marszałek, Polska, 1972, 10 minut

Tytułowy bohater, wesoły piesek Reksio, mieszka w niewielkiej budzie. Trudno mu jednak w niej usiedzieć, ciągle bowiem poszukuje nowych znajomości oraz przygód. Należy również do odważnych: jest rozjemcą w licznych, podwórkowych sporach i konfliktach. Tym razem przeżywa we śnie przygody na planecie z krainy psiej wyobraźni.

Cyrk, reż. Włodzimierz Haupe, Polska, 1954, 15 minut

Opowieść o niesamowitym występie cyrkowym w trakcie którego zgromadzona w cyrku publiczność jest świadkiem niezwykłych wydarzeń. Podczas wykonywania jednej ze sztuczek chłopiec wylatuje w kosmos! Dzieci zgromadzone na widowni ruszają mu na ratunek – konstruują rakietę i wyruszają na poszukiwania małego pechowca.

Podróż na księżyc, reż. Georges Méliès, Francja, 1902, 15 minut

Sześciu badaczy leci na Księżyc statkiem kosmicznym wystrzelonym ze specjalnie skonstruowanej armaty. Jednak lądowanie na Srebrnym Globie przebiega w dość nieoczekiwany sposób – lśniąca rakieta wbija się w oko ziemskiego satelity – a to dopiero początek niespodzianek! Na Księżycu członkowie załogi natrafiają na gigantyczne grzyby oraz niezbyt przyjaźnie usposobionych Selenitów. W starciu z nimi egzamin zdaje pewien elegancki element garderoby.

Wstęp

Pokaz przeznaczony dla dzieci od lat 4.

Liczba miejsc jest ograniczona (120).

Udział w wydarzeniu wymaga akceptacji regulaminu oraz rejestracji za pośrednictwem formularza

W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95

 

Zobacz również