Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Kosmos | Twórcy osobni

W swoim ostatnim filmie Andrzej Żuławski wychodzi obronną ręką z karkołomnej próby zekranizowania powieści Witolda Gombrowicza.
Data
ŚR   07 / 03 / 2018
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Kosmos, reż. Andrzej Żuławski, 2015, 102 minuty

Dwóch przyjaciół: Witold i Fuchs przyjeżdża do nadmorskiej portugalskiej miejscowości, gdzie trafiają pod dach pensjonatu prowadzonego przez rodzinę oryginałów. Pierwszy z bohaterów właśnie oblał uniwersyteckie egzaminy, drugi – odszedł z pracy w branży modowej. Otaczająca ich przyroda zaczyna wysyłać do Witolda szereg dziwnych znaków. Żuławski tworzy dzieło kongenialne, umiejętnie przekładając specyficzny język tej prozy na język kina.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie poświęcone twórczości Andrzeja Żuławskiego, które poprowadzi filmoznawca Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również