Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Pamiętniki Florki, odc. Przyjaciel, fot. materiały promocyjne
Powrót

Kraina emocji: smutek| W małym kinie

W trakcie kolejnego spotkania w ramach cyklu „W małym kinie” znowu odwiedzimy krainę emocji! Tym razem porozmawiamy o smutku i zastanowimy się, czy każdy może być czasem smutny i jak sobie z tym smutkiem radzić. Pokaz przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   29 / 11 / 2018
Godzina
10:00  –  11:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu W małym kinie.

Program

Żubr Pompik odc. Smutek

W porównaniu z innymi żubrami Pompik jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Tego dnia Sroka naśmiewa się z Pompika, ponieważ, jak twierdzi, nie potrafi ryczeć jak dorosły żubr. Z tego powodu Pompik jest przygnębiony. Okazuje się jednak, że sroka jest złośliwa także wobec innych zwierząt w lesie. Pora dać jej nauczkę!

Pamiętnik Florki odc. Przyjaciel

Florka wstała lewą nogą – od samego rana jest smutna i bez humoru. Nie pomaga jej nawet trenowanie uśmiechu przed lustrem, ani wizyta w bibliotece – gdzie okazuje się, że wszystkie wesołe książki zostały wypożyczone. Przy fontannie Florka spotyka chomika Klemensa, który wymyśla zabawę w udawanie, że ryjówka jest radosna. Czy to dobry pomysł na poprawę humoru? W tym odcinku Florka zaczyna rozumieć, że smutek jest uczuciem jak każde – ani lepszym, ani gorszym od innych.

Nowe przygody Misia Uszatka odc. Kto wstał lewą nogą?

Co to znaczy „wstać lewą nogą”? Tego dnia koziołek wcale nie chce bawić się z innymi zwierzątkami i chowa się przed nimi w przedszkolnej szatni. Okazuje się jednak, że na smutki najlepsze jest właśnie towarzystwo przyjaciół. Ostatecznie zawsze można też położyć się na ziemi i… wstać jeszcze raz, tym razem prawą nogą.

Własny domek

Można tęsknić za domem, a czy dom może tęsknić za nami? Na tablicy różnokolorowa kreda twarzy świat Oli i Olka z ich domkiem. Kiedy dzieci za pomocą latawca przenoszą się w kolorowy świat klocków i innych wymyślnych zabawek, domek tęskni i płacze… Czy Ola i Olek będą chcieli wrócić do dawnego świata? Ich historia to pouczająca lekcja dla najmłodszych na temat przyjaźni.

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 40 osób.

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin  wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

Partner

Partnerem cyklu jest Studio Miniatur Filmowych.

undefined

 

Zobacz również