Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Malwina Toczek
Powrót

Kulturalny Bilet Wolontariusza w NInA

12 grudnia to w NInA dzień dedykowany wolontariuszom. W programie konkursy, warsztaty i dyskusyjny klub filmowy. A wszystko to w związku z akcją Kulturalny Bilet Wolontariusza oraz Międzynarodowym Dniem Wolontariatu.
Data
PN   12 / 12 / 2016
Godzina
14:00  –  23:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Program

14:00–14:30 Archiwum: Konkurs identyfikacji głosów znanych osób świata kultury, mediów, polityki, sportu, religii oraz konkurs poświęcony architekturze przedwojennej Warszawy

14:40–15:40 Sala audiowizualna Ziemia Obiecana: Prezentacja możliwości systemu Dolby Atmos i pokaz filmu o NInA w reżyserii Piotra Stasika

15:45–16:30 Pracownie digitalizacji: pokaz rekonstrukcji filmowej i oprowadzanie

16:40–18:10 Warsztat: podstawy montażu przy użyciu programu Adobe Premiere. Prowadzenie: Patrycja Wszeborowska

18:30–21:00 Dyskusyjny klub filmowy

Wstęp

Rejestracja na wydarzenie znajduje się na stronie organizatora akcji – Narodowego Centrum Kultury. Ilość miejsc jest ograniczona.

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką wydarzenia Beatą Tatarczuk: beata.tatarczuk@nina.gov.pl.

O akcji Kulturalny Bilet Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, aby uhonorować wszystkich ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i energię pracując na rzecz innych. Z tej okazji 62 instytucje kultury z 12 miast zaproszą do siebie Wolontariuszy w ramach I edycji Kulturalnego Biletu Wolontariusza. Na chętnych czeka ponad 2000 propozycji, wśród których znajdują się bilety na koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, wstęp do muzeów. Niektóre z instytucji przygotowały wyjątkowe atrakcje, niedostępne dla szerszej publiczności np. wejście za kulisy. To pierwsza tego typu akcja w Polsce, stworzona specjalnie dla Wolontariuszy. Organizatorami akcji są: Narodowe Centrum Kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Zobacz również