Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Love & Mercy | Wieczne lato: Muzyka

Paul Dano i John Cusack wcielają się w rolę genialnego kompozytora i chorobliwego perfekcjonisty Briana Wilsona, by przybliżyć trwającą dekady wyboistą ścieżkę kariery lidera The Beach Boys.
Data
CZ   01 / 08 / 2019
Godzina
21:00  –  23:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Love & Mercy, reż. Bill Pohlad, USA, 2014, 121 minut

Dramat Billa Pohlada bazuje na biografii genialnego kompozytora Briana Wilsona. Autora słynnych przebojów The Beach Boys, który u szczytu kariery, zaczyna pogrążać się w chorobie psychicznej. Jego stan pogarszają psychodeliczne narkotyki, toksyczne relacje z ojcem oraz całkowicie paraliżujący pracę artysty perfekcjonizm. Kiedy wydaje się, że zagubionego, omotanego przez cynicznego menadżera muzyka nie spotka już w życiu nic dobrego, na jego drodze staje atrakcyjna sprzedawczyni samochodów. Ze względu na to, że akcja Love & Mercy rozgrywa się na przestrzeni ponad dwóch dekad w rolę Wilsona wciela się dwóch aktorów: Paul Dano oraz John Cusack.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek FINA. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (190).

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych). Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się tutaj. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (limit miejsc: 120).

Zobacz również