Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Małe dramaty”, reż. Janusz Nasfeter, fot. Jerzy Bielak, mat. Fototeka FINA
Powrót

Małe dramaty | Pokaz filmu

Zapraszamy na kolejny film Janusza Nasfetera – mistrza filmów psychologicznych o i dla młodzieży – którego filmy opowiadają o tym, że dzieciństwo nie zawsze bywa najszczęśliwszym okresem w życiu, przeciwnie – może obfitować w sytuacje, z którymi trudno sobie poradzić także dorosłym.
Data
SO   14 / 04 / 2018
Godzina
16:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Małe dramaty | Filmy Janusza Nasfetera.

Małe dramaty, reż. Janusz Nasfeter, 1960, 62 minuty

Na film składają się dwie filmowe nowele. Bohaterami Karuzeli są malcy, którzy marzą o przejażdżce karuzelą, nie mają jednak na to pieniędzy. Upadek milionera opowiada z kolei o nieśmiałym chłopcu, który chce zaimponować kolegom, opowiadając im o zawartości swojej świnki-skarbonki.

Przed pokazem krótką prelekcję, a następnie dyskusję po filmie poprowadzi kuratorka cyklu Beata Zaborek.

O cyklu

Janusz Nasfeter przedstawiał świat dzieci i młodych ludzi, w którym obowiązują surowe zasady dorosłych. Pokazywał, jak trudno jest zmierzyć się dziecku z brakiem akceptacji, krytyką i wyśmiewaniem. W tych opowieściach „małe dramaty” traktowane są z największą uwagą.

Reżyser zrealizował około 20 filmów. Od jego śmierci mija właśnie 20 lat, a choć prezentowane w ramach cyklu filmy pochodzą głównie z lat 60., nie straciły na aktualności i sile przekazu.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również