Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
"Mała księżniczka", reż. Walter Lang, kadr z filmu, domena publiczna
Powrót

Mała księżniczka | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

Dyskusyjny klub filmowy dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich rodziców zaprasza na ekranizację powieści „Mała księżniczka” z Shirley Temple w roli głównej.
Data
SO   13 / 10 / 2018
Godzina
16:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Mała księżniczka, reż. Walter Lang, 1939, 93 minuty

Kilkuletnia Sara Crewe zostaje oddana przez ojca do szkoły z internatem. Po śmierci ojca Sara z dnia na dzień zostaje służącą. Jej dni rozpromienia dwoje przyjaciół: Rózia i tajemniczy przybysz z Indii. W swym malutkim pokoiku na poddaszu, głodna i przemarznięta Sara ucieka w świat wyobraźni. Shirley Temple w wieku siedmiu lat odebrała za tę rolę specjalnego Oscara za wybitne osiągnięcia filmowe.

Kuratorka cyklu Beata Zaborek opowie przed projekcją o twórcy i temacie filmu, a po seansie zaprosi wszystkich do wspólnej dyskusji.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również