Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Zud”, reż. Marta Minorowicz, mat. promocyjne
Powrót

Marta Minorowicz | Młodzi zdolni

Zobaczymy filmy „Kawałek lata” i „Zud”. Projekcjom będzie towarzyszyć rozmowa z reżyserką, poświęcona specyfice pracy nad dokumentem kreatywnym.
Data
ŚR   10 / 05 / 2017
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Młodzi zdolni | Pokolenie lat 80. w polskim kinie

Program

Kawałek lata, reż. Marta Minorowicz, 2010, 24 minuty

Bohaterem dokumentu jest Zygmunt Furdygiel, który mieszka samotnie w Bieszczadach i zajmuje się wypalaniem węgla drzewnego. Odwiedza go, jak co roku, jego kilkunastoletni wnuk Patryk. Wspólnie spędzają ostatnie dni lata.

Spotkanie z reżyserką

Z Martą Minorowicz porozmawiamy o dokumencie kreatywnym – niezwykłej filmowej hybrydzie, która z jednej strony odzwierciedla rzeczywistość, a z drugiej pozwala twórcy ją kształtować; opowiada o prawdziwych ludziach i ich losach, ale sięga po narrację i środki rodem z kina fabularnego.

Rozmowę poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek. Prowadząca spotkanie ma w swoim dorobku publikacje na łamach Dwutygodnik.com, Filmwebu i Filmu. Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

Zud, reż. Marta Minorowicz, 2016, 85 minut

W swoim debiutanckim pełnometrażowym dokumencie Marta Minorowicz zabiera nas do Mongolii, gdzie na skutych lodem stepach natura dyktuje rytm życia tamtejszych nomadów. Bohaterem filmu jest 11-letni Sukhbat, który musi opuścić szkołę i wrócić do rodziny, której dobytek zniszczyła surowa zima. To opowieść o dorastaniu, przyjaźni i nie zawsze łatwych relacjach rodzinnych w surowym, odległym, ale niezwykle pięknym świecie. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu po filmie, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zwiastun filmu Zud

Zwiastun filmu „Zud”, reż. Marta Minorowicz

Zobacz również