Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały dystrybutora
Powrót

Matangi/Maya/M.I.A. | Wieczne lato: muzyka

Choć M.I.A. jest gwiazdą popu, kręcony przez niemal dekadę dokument ukazuje ją przede wszystkim jako aktywistkę protestującą przeciwko rozlewowi krwi na jej rodzinnej Sri Lance.
Data
CZ   12 / 07 / 2018
Godzina
20:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Matangi/Maya/M.I.A., reż. Steve Loveridge, 2018, 90 min

Jest jedną z najważniejszych brytyjskich artystek ostatniej dekady. Tylko w 2009 roku otrzymała nominacje do nagrody Grammy i Oscara. Jej albumy sprzedają się świetnie, a koncerty są zawsze długo komentowanymi wydarzeniami. Mimo to dla reżysera Steve’a Loveridge’a – który pracował na dokumentem niemal dekadę – twórczość M.I.A. jest tylko jednym z wątków. I to nie najważniejszym. Autor filmu koncentruje się na aktywizmie artystki, która próbuje wykorzystać swoją pozycję, by zwrócić uwagę świata na wojnie domowej na Sri Lance, ojczyźnie Matangi „Mai” Arulpragasam. Bazujący na archiwach bohaterki dokument przybliża jej twórczość, podkreślając jej publicystyczny, a nawet interwencyjny rys. Matangi/Maya/M.I.A. obnaża również działania mediów, które chcą opowiadać o absolutnej gwieździe popkultury, ale unikać przy tym poważnych tematów. 

Wstęp 

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

 

Zobacz również