Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Matka Teresa od kotów”, mat. promocyjne
Powrót

Matka Teresa od kotów | Ludzie kina

Oparta na faktach historia Artura, który odkrywa w sobie dziwne moce para-psychologiczne i pod ich wpływem zabija swoją matkę. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z montażystką Agnieszką Glińską.
Data
ŚR   24 / 01 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Ludzie kina.

Program

Matka Teresa od kotów, reż. Paweł Sala, 96 minut, 2010 

Teresa (Ewa Skibińska), ma problem, by dotrzeć zarówno do dorastających synów, jak i do straumatyzowanego udziałem w afgańskiej wojnie męża. Ucieczką staje się dla niej pomoc bezdomnym kotom, które przygarnia do rodzinnego mieszkania. Debiut fabularny Pawła Sali – scenarzysty, dramaturga, reżysera spektakli teatralnych oraz  teatru telewizji – zwraca uwagę ciekawym zabiegiem dramaturgicznym, który polega na opowiadaniu historii od końca. 

Spotkanie

Film poza świetnymi kreacjami aktorskimi (obaj młodzi aktorzy zostali nagrodzeni na festiwalu w Karlovych Varach) wyróżnia montaż Agnieszki Glińskiej, która będzie gościem Tomasza Kolankiewicza podczas spotkania, na które zapraszamy zaraz po pokazie. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również