Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Miś Uszatek, mat. promocyjne, źródło: Fototeka FINA
Powrót

Misie w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Kolejna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona misiom. Wystąpią: Miś Uszatek, Miś Colargol, a także Miś Kudłatek! Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   23 / 11 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W listopadzie w ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone wynalazkom (09.11), zagadkom (16.11), misiom (23.11) oraz przygodom w cyrku (30.11). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em. Wstęp i prowadzenie: Szymon Gotowski.

Program | 23 listopada 2017

Przygody Misia Uszatka odc. Kryjówka

Ekranizacja przygód Misia Uszatka, znanego wcześniej z prasy dziecięcej oraz książek autorstwa Czesława Janczarskiego. Uszatek, w gronie swoich najbliższych przyjaciół: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka przeżywa najrozmaitsze przygody, ucząc przy okazji najmłodszych widzów zasad dobrego wychowania, przyjaźni, tolerancji i uczciwości, czyli tego, co w życiu ważne.

Przygody Misia Colargola odc. Fruwający miś

Znamy różne misie: misie leniwe, misie pracowite, misie z dużymi brzuszkami, misie z małymi brzuszkami, misie dobre i niedobre. Znamy tez misia o imieniu Colargol, który jest najwspanialszym misiem jakiego można spotkać w życiu! A dlaczego? Tego dowiecie się oglądając najróżniejsze przygody pluszowego Misia Colargola.

Miś Kudłatek odc. Nad morzem

Przygody sympatycznego misia, który razem ze swoim przyjacielem Łaciatkiem poznaje świat. Przy okazji przeżywa różne przygody, niektóre zabawne, inne – groźne. Tym razem Miś przeistacza się w prawdziwego pirata! Jednak po chwili dochodzi do wniosku, że zawód rybaka jest o wiele lepszy niż pirata.

Pojedynek

Mały miś jest zafascynowany sportem. Niestety nie umie czytać i nawet nie chce się tego nauczyć! I właśnie dlatego przegrywa zawody bo nie umiał przeczytać jak ćwiczyć żeby osiągnąć sukces.

 

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

Zobacz również