Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Młyn i krzyż | Twórcy osobni

Zobacz niezwykle wysmakowany wizualnie film, w którym wątki pasyjne przeplatają się z historią XVI-wiecznej Flandrii, ciemiężonej przez hiszpańskie wojska. Po projekcji – spotkanie z reżyserem filmu Lechem Majewskim.
Data
ŚR   30 / 05 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Twórcy osobni.

Program

Młyn i krzyż, reż. Lech Majewski, 2011, 92 minuty

Wizjonerski filmowy tableau vivant, czyli tzw. żywy obraz inspirowany malarstwem Pietera Bruegla (Starszego). Film przykuwa uwagę również za sprawą genialnych kostiumów Doroty Roqueplo oraz kreacji aktorskich Rutgera Hauera, Michaela Yorka i  Charlotte Rampling.

Spotkanie

Po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Lechem Majewskim, które poprowadzi Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również