Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Mój stary”, reż. Janusz Nasfeter, fot. Jerzy Troszczyński, mat. Fototeka FINA
Powrót

Mój stary | Małe dramaty

Film o chłopcu, który bardzo cierpi z powodu braku ojca. Staje się przez to obiektem kpin i żartów kolegów ze szkoły i podwórka.
Data
SO   05 / 05 / 2018
Godzina
16:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Małe dramaty | Filmy Janusza Nasfetera.

Mój stary, reż. Janusz Nasfeter, 1962, 71 minut

Pojawienie się ojca nie rozwiązuje problemów chłopca, który długo cierpiał w związku z jego nieobecnością. Okazuje się bowiem, że tata nie jest budzącym podziw siłaczem, prężącym muskuły podczas cyrkowych występów, tylko utykającym na jedną nogę treserem psów. W rolach głównych wystąpili Adolf Dymsza i Tadeusz Wiśniewski.

Przed pokazem krótką prelekcję, a następnie dyskusję po filmie poprowadzi kuratorka cyklu Beata Zaborek.

O cyklu

Janusz Nasfeter przedstawiał świat dzieci i młodych ludzi, w którym obowiązują surowe zasady dorosłych. Pokazywał, jak trudno jest zmierzyć się dziecku z brakiem akceptacji, krytyką i wyśmiewaniem. W tych opowieściach „małe dramaty” traktowane są z największą uwagą.

Reżyser zrealizował około 20 filmów. Od jego śmierci mija właśnie 20 lat, a choć prezentowane w ramach cyklu filmy pochodzą głównie z lat 60., nie straciły na aktualności i sile przekazu.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również