Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z programu Adobe Premiere Pro
Powrót

Montaż dla początkujących | Kurs

Zapraszamy licealistów i studentów na kurs wprowadzający w teorię montażu filmowego, pracę z materiałem filmowym oraz obsługę programu Adobe Premiere Pro.
Data
od: SO   16 / 06 / 2018
do: N   17 / 06 / 2018
Godzina
11:00
17:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Uczestnicy poznają proste metody obróbki i edycji materiałów filmowych z wykorzystaniem programu Adobre Premiere Pro – od poruszania się po interfejsie, przez eksport plików, po edycję dźwięku. W trakcie kursu uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do pracy i ćwiczeń na archiwalnych materiałach ze zbiorów FINA oraz własnych, z których stworzą autorską pracę wideo.

Prowadzący

Kurs poprowadzi Hubert Pusek, montażysta filmowy, absolwent Łódzkiej Filmówki, członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów, autor montażu filmów dokumentalnych (m.in. Arabski sekret, Znaki, Big Man), fabularnych krótkometrażowych (m.in. Entropia, Żeńcy), teledysków i innych artystycznych form audiowizualnych.

Program

16 czerwca

Omówienie zasad działania komputerowego montażu wideo. Pliki wideo i ich rodzaje. Podstawowe funkcje programu Adobe Premiere Pro. Nauka programu na materiałach dostarczonych przez FINA.

Teoria i historia montażu. Różne rodzaje montażu w różnych gatunkach filmowych. Kreacja treści na YouTube.
 
Stworzenie kolaży wizualnych/teledysków/trailerów z materiałów dostarczonych przez FINA. Nakładanie prostych efektów. Rytmiczne cięcia montażowe. Eksport plików wideo.

17 czerwca

Omówienie efektów wideo i edycji dźwięku w programie Adobe Premiere Pro. Praca na materiale dostarczonym przez prowadzącego. Zasady układania historii i łączenia warstwy wizyjnej z warstwą foniczną.

Jeśli kursant dysponuje własnym materiałem wideo i chciałby go zmontować na zajęciach pod okiem prowadzącego jest proszony o przyniesienie materiału na dysku/pendrivie.

Wstęp

Udział w kursie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (10).

Aby zapisać się na kurs, wypełnij formularz rejestracyjny. Zapisy przyjmujemy wyłączanie na cały kurs – brak możliwości zapisu na jeden dzień.

W razie pytań prosimy o kontakt z Aleksandrą Mironiuk z Działu Badań i Rozwoju FINA: aleksandra.mironiuk@nina.gov.pl, +48 22 380 49 82.

 

Współorganizatorem kursu jest Polskie Stowarzyszenie Montażystów.

undefined

Zobacz również