Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Dwa Michały, Fototeka FINA
Powrót

Na ratunek | W małym kinie

W kolejnej odsłonie cyklu „W małym kinie” razem z bohaterami bajek wpadniemy w niemałe kłopoty! Wspólnie zastanowimy się jak sobie z nimi poradzić oraz porozmawiamy o tym, czy warto i łatwo pomagać innym. Pokaz przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   25 / 10 / 2018
Godzina
10:00  –  11:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Pokaz odbywa się w ramach cyklu W małym kinie.

Program

Awaria

Film rysunkowy przedstawiający skutki awarii statku kosmicznego. Uszkodzona część pojazdu ląduje na obcej planecie i uruchomiona przez jej mieszkańców zaczyna ich zasysać. Statek wysyła ekspedycję ratunkową, która różnymi sposobami próbuje unieszkodliwić aparaturę. Skuteczna okazuje się dopiero guma do żucia, po wchłonięciu której pompa produkuje wielki balon, który unosi ją z powrotem w przestrzeń kosmiczną.

Dwa Michały

Jeden duży, drugi mały. Droga dwóch Michałów do kina w Pikutkowie obfituje w niewiarygodne zdarzenia. Jeden, wczepiony w bocianie skrzydła, leci prosto do gniazda umieszczonego na wysokim dachu. Drugi stara się jak najprędzej umknąć zbójom. Tylko co robi w kominie leśnej chatki? I do czego może się przydać dziura w podłodze… Czy uda im się dotrzeć do kina i dowiedzieć się, kto jest bohaterem sensacyjnego filmu, na który zmierzają z takim zapałem?

Ratuj Dziadziu

Figlarna małpka, przyjaciółka rodziny, zostaje posądzona o udział w napadzie. Dzieci chcą pomóc ulubionemu zwierzakowi, jednak ich dobre chęci nie wychodzą małpce na dobre. Zasmucone maluchy wracają do domu i proszą o pomoc dziadzia, który natychmiast wpada na doskonały pomysł, jak uwolnić małpkę z opresji. Film rysunkowy Ratuj – dziadziu! operuje bardzo prostymi środkami wyrazu oraz dużą dozą humoru, który bez problemu zrozumieją już najmłodsi widzowie.

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 40 osób.

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (70 osób).

Partner

Partnerem cyklu jest Studio Miniatur Filmowych.

 undefined

 

 

Zobacz również