Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Fototeka FINA/Studio Filmowe „Kadr”
Powrót

Na wylot | Twórcy osobni

Zobacz głośny debiut fabularny Grzegorza Królikiewicza, jednego z największych wizjonerów polskiego kina, twórcy o niepodrabialnym stylu wizualnym.
Data
ŚR   21 / 03 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Na wylot, reż. Grzegorz Królikiewicz, 1973, 70 minut

Oparta na faktach historia głośnej sprawy kryminalnej z lat trzydziestych. Żyjące w nędzy małżeństwo Maliszów morduje z zimną krwią trzy osoby. Schwytani i postawieni przed sądem stają się obiektem publicznej agresji. Podczas rozprawy oboje starają się wybronić współmałżonka od kary śmierci. Film budził skrajne emocje nie tylko ze względu na fabułę, lecz również bardzo wówczas kontrowersyjny zabieg przeniesienia części wydarzeń w przestrzeń poza kadrem.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z filmoznawcą Jakubem Majmurkiem, które poprowadzi Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również