Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

New People | Wakacyjna przerwa

Zakochani w śpiewaniu na głosy i dawnym popie New People nie boją się poruszać nieoczywistych akordów. Po koncercie pokaz filmu „C.K.O.D.2.: Plan ewakuacji”.
Data
ŚR   02 / 08 / 2017
Godzina
20:00  –  23:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Koncert odbywa się w ramach cyklu Wakacyjna przerwa

20:00 New People | Koncert

Choć nazywają się New People, na muzycznej scenie są nie od dziś. Kuba Czubak i Piotr Piechota występowali przez lata w głośnym indie-rockowym zespole The Car Is On Fire, Alicja Boratyn od najmłodszych lat zdobywała szlify jako popowa wokalistka, a Aleksander Orłowski to perkusista znany chociażby z Magnificent Mutley. Skład zespołu uzupełniają wokalistka Natalia Pikuła (Drekoty) oraz wokalista i gitarzysta Jakub Sikora (Crab Invasion, ZaStary). Jako New People muzycy dają upust swojej fascynacji wczesnym nagraniom wytwórni Motown, soft-rockiem lat 70., czy dokonaniom Radiohead. Gościnnie podczas koncertu w FINA na perkusjonaliach wystąpi Krzysztof Halicz (ex-The Car Is On Fire).

„C.K.O.D.2: Plan ewakuacji”, reż. Piotr Szczepański, 2014, 60 minut

W 2004 roku ukazał się głośny dokument „Generacja C.K.O.D”., w którym młody reżyser Piotr Szczepański sportretował wyrazistą łódzką grupę, która pomimo swojego bezkompromisowego podejścia zaczynała odnosić sukcesy na muzycznym rynku. Po dziesięciu latach filmowiec wraca do zespołu, by pokazać jak zmieniła go dekada wspólnego grania. „C.K.O.D.2.: Plan ewakuacji” pokazuje wątpliwości, które towarzyszą muzykom na każdym. W filmie podejmowany jest temat życia z grania w zespole oraz kompromisów, które stają się wówczas koniecznością.

Partnerem cyklu jest festiwal Enea Spring Break.

Wstęp

Do wstępu na koncert upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wstęp na projekcję filmu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbywa się na dziedzińcu z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 21:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (200). Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych).

Zobacz również